Küldetésünk

Célunk egy olyan modern, nyitott és magas színvonalú világi oktatást nyújtó közösségi iskola alapítása, amely egyszerre tud korunk igényeire választ adni, és képes egy kiterjedt tudásra, valamint pozitív közösségi tapasztalatra alapozott büszke zsidó identitással bíró nemzedéket felnevelni.

A Maimonidész Gimnázium iskolai közösségébe várunk minden magyar zsidó fiatalt, aki:

• szeretné egyéni képességeit és tehetségét kihasználva magabiztos felnőtté és a közösség értékes tagjává válni;
  • szeretne anyanyelvi szinten megtanulni angolul;
  • szeretné megadni magának a lehetőséget, hogy az USA vagy Nagy-Britannia bármelyik színvonalas felsőoktatási intézményében folytathassa tanulmányait;
  • szeretne egy összetartozó családi iskolai közösséghez tartozni, ahol örök barátságok köttetnek és ahonnan biztos alapokkal tud nekiindulni a nagybetűs életnek;
  • szeretné, hogy a zsidó identitása alapos tudásra, pozitív közösségi élményre és kiterjedt emberi kapcsolatokra épüljön.

Mottónk: „Tanítsd az ifjút a maga útja szerint, ha megöregszik sem tér majd le róla” (Példabeszédek 22:6.) Fontos célkitűzésünk a színvonalas oktatás, ugyanakkor meggyőződésünk, hogy az egészséges, magabiztos értéket teremtő fiatalok neveléséhez nem még egy elitiskola adhatja meg az alapot. Gimnáziumunknak elsődleges célja, hogy minden fiatalban megtalálja a benne rejlő különleges személyiséget, így érdeklődési köre és értékei mentén, egyedi útján tud értékes felnőtté válni.

Iskolánkban elvárás a meghatározott, általános tanprogramnak való megfelelés, ugyanakkor nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy minden diák tehetsége az egyéni érdeklődési körének megfelelő terület megtalálásával bontakozhasson ki.

A fenti célt iskolánk többek között az alábbi eszközökkel igyekszik megvalósítani:

• Elkötelezett, küldetéstudatos tanári kar
  • Kis létszámú osztályok, minden gyermekre személyes figyelem
  • Az általános középiskolai tanulmányok melletti személyes, kreatív program kialakítása
  • Egyéni korrepetálási és továbbfejlesztési programok biztosítása
  • Iskolai versenyek
  • Pozitív eredmények elismerése, jutalmazása
  • Egyéni projektek támogatása

Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség számára prioritást élvez a jövő nemzedékének nevelése és az oktatás, ennek érdekében minden lehetséges erőforrást és anyagi eszközt mozgósít. Többek közt ez is lehetővé teszi a Maimonidész számára a legszínvonalasabb tanári kar összeállítását.

Iratkozz fel hírlevelünkre!