Rólunk

Gyermekeink jövőjének biztosítása a 21. században elképzelhetetlen a magas színvonalú nyelvi oktatás, a nemzetközi tapasztalatszerzés és az értékalapú közösségi bázis nélkül.

A 21. század nyitott világában egyre több szülő szeretné, ha nemcsak oktatási, hanem nevelési szempontból is előnyős, kis létszámú osztályokkal dolgozó középiskolába adhatná gyermekét, ráadásul egy olyan intézménybe, ahol a vallási-közösségi háttér az általánosnál védettebb.

Mindezen szempontokat szem előtt tartva az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) alapításában, hosszú előkészítő munka után, 2017 szeptemberében megnyitotta kapuit az 1+4 osztályos Maimonidész Zsidó Gimnázium Óbudán. Az iskola 2022 őszén hatévfolyamos képzéssel bővült.

Célunk, hogy az általunk kidolgozott, önmegvalósítást támogató oktatási stratégiánk által minden egyes diák megtalálhassa és kifejleszthesse tehetségét, ugyanakkor szerves és aktív tagjává váljon a társadalomnak.

Iskolánk OM azonosítója: 203236

Adószámunk: 18903829-1-41

Bankszámla számunk: KDB Bank 13520405-13302010-00005713

maimonideszkep

Maimonidész

Maimonidész teljes nevén Mose ben Maimon avagy Rámbám a középkor egyik legkiemelkedőbb gondolkodója volt (1138–1204). Különleges személyiségével, három teljesen eltérő területen ért el történelmi eredményeket; egy személyben volt orvos, filozófus és jogász. A zsidó és nem-zsidó világban egyaránt mind a három téren világhírűvé vált. Főbb művei: a Misné Torá (a zsidó vallásjog törvényeinek a rendszerbe foglalása), a Misnához írt kommentár és a filozófiai témákkal foglalkozó Tévelygők útmutatója a mai napig meghatározó könyvei a rabbinikus irodalomnak. Személye szimbóluma annak az identitásnak, amelynek alapjai a tudásalapú zsidó vallási értékek, a világi tudományok és a világi életben való helytállás. A Maimonidész Gimnázium ezekhez az értékekhez igazodva szeretné közössége minden tagjának, az iskola összes hallgatójának megadni a lehetőséget a nagybetűs életre való felkészülésre, a jövőbeni családalapításhoz, a személyes boldogsághoz.

Iratkozz fel hírlevelünkre!