Jelentkezés

Hatosztályos gimnázium lesz a Maimonidész!

Szeptembertől új, hatosztályos formában is megkezdjük az oktatást a Maimonidész Zsidó Gimnáziumban. A kis létszámú osztályokban, egyedi kerettantervvel induló képzésre, még lehet jelentkezni.

Iskolánkból 2022-ben kerül ki az első érettségiző osztály. Az elmúlt öt év  – 4 gimnáziumi évfolyam és egy nyelvi előkészítő év – tapasztalataival gazdagodva, intézményünk vezetése elérkezettnek látta az időt, hogy hatosztályossá alakítsuk a képzést.

„A gimnázium immár olyan kipróbált, stabil tanárgárdával rendelkezik, hogy bátran belevághatunk a bővítésbe. A gyerekek tehetségének kibontakozását így hat évig tudjuk támogatni, ami egy szoros, összetartó közösség kialakítása szempontjából is előnyös.” – mondja Szilánk Zsuzsa operatív igazgató.

Az Óbuda központi részén, igényes, 21. századi környezetben zajló, magas színvonalú oktatás  egyik különlegessége a személyre szabott módszertanok alkalmazása. Gyógy- és fejlesztőpedagógusok, illetve pszichológus közreműködésével egyéni fejlesztésre is van lehetőség. A szokásos középiskolai tárgyakon kívül a diákok judaisztikát, valamint angol és héber nyelvet is tanulnak.

Egyre több szülő keres alternatív oktatási lehetőséget gyermeke számára, és az egyházi fenntartású iskolák népszerűsége is töretlen. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a kis osztálylétszámnak köszönhetően a pedagógusok jobban tudnak figyelni a tanulókra, a fiatalok pedig egy olyan közösségnek lesznek a tagjai, amely egy életen át elkíséri őket. A Maimodinész – a tanórákon kívül – közösségi és kulturális programokat is kínál, és vonzó a külföldi továbbtanulás lehetősége is.

Jelentkezz hozzánk, ha
– szeretnél egy családias, otthonos, 21. századi színvonalú közegben tanulni,
– szeretnél kis létszámú osztályba járni, ahol figyelnek rád és minden segítséget megkapsz, hogy jó eredményeid legyenek
– ha szeretnél kapcsolódni egy folyamatosan fejlődő közösséghez,
– ha szeretnél külföldön továbbtanulni.

FELVÉTELI JELENTKEZÉSI LAP A MAIMONIDÉSZ GIMNÁZIUMBA - 6 évfolyamos gimnáziumi képzés

Tisztelt Szülők!
Iskolánk 2022-23-as tanévtől a hat évfolyamos gimnáziumi képzés beindítását tervezi. A képzés iránt érdeklődőket kérjük, hogy töltsék ki az alábbi jelentkezési lapot, hogy a későbbiekben fel tudjuk venni a kapcsolatot Önökkel.
 • A diák személyes adatai

 • Jelenlegi iskolájának adatai

 • Tanulmányi eredmény - 5. év vége

 • Tantárgy neve: Magyar nyelv és irodalom
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Tantárgy neve: Matematika
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Tantárgy neve: Történelem
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Az idegennyelvnél tüntesse fel a tanult nyelvet.
 • Tantárgy neve: Természettudomány
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Tanulmányi eredmény - 6. félév

 • Tantárgy neve: Magyar nyelv és irodalom
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Tantárgy neve: Matematika
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Tantárgy neve: Történelem
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Az idegennyelvnél tüntesse fel a tanult nyelvet.
 • Tantárgy neve: Természettudomány
  Az iskolákban eltérhet a tantárgy megnevezése a feltüntetettekhez képest. Ha megegyezik, akkor a mezőt hagyja üresen.
 • Gondviselő adatai

 • Édesanya

 • Édesapa

 • Egyéb kérdések

JELENTKEZÉSI LAP MELLÉKLET – 2019/2020-AS TANÉV
VÉLEMÉNYEZÉSI KÉRDŐÍV