Első gólyatáborunk: Felfedeztük Mádot és környékét

A Maimonidész Gimnázium kiemelkedően fontosnak tartja, hogy a diákok, akik ezt az intézményt választják, életre szóló barátságokat kössenek. A gimnázium a festői szépségű Mádon szervezett kalandos, ugyanakkor kalandokkal teli gólyatábort elsős diákjai számára.

A Maimonidész Gimnázium diákjai 2 napot töltöttek el Tokaj-Hegyalja szívében Mád településen. A gólyatábor során a játékos csapatépítő programok és az interaktív feladatok álltak, ám a szórakozás mellett Mád zsidó értékeinek és kultúrájának megismerésére is jutott idő. A diákok felfedezték Európa legszebb barokk zsinagógáját és annak környékét, bejárták többek között az erdőbényei mikvét, valamint a zsidó temetőt. A diákok egyik kedvenc időtöltése, a Monopoly különleges változata, az életnagyságú Zsinapoli társasjáték volt, ahol játékos formában mérhették össze tudásukat a zsidó kultúra, történelem és vallás terén.  A második nap is hasonlóan élménydús volt, visszaindulás előtt a gimnázium új osztálya egy izgalmas kenutúrán vehetett részt, melynek során Tokaj legrégibb zsidó temetőjét a Tiszán keresztül közelítették meg.

KÉRDÉSED MERÜLT FEL?

Írj nekünk és tanáraink válaszolnak kérdéseidre.

Értesülj mindig!